Międzyszkolny Konkurs Recytatorski 2016

29 listopada 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej, organizowany przy współpracy Ośrodka z Gminną Biblioteką Publiczną w Tyrawie Wołoskiej.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie wiersza autorstwa Marii Konopnickiej bądź wiersza innego autora z zakresu poezji dziecięcej. Do konkursu przystąpili uczniowie z: Zespołu Szkół Publicznych w Ropience, Zespołu Szkół Publicznych w Olszanicy, Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej, Szkoły Podstawowej w Mrzygłodzie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kuźminie. Oceny zdolności recytatorskich uczestników konkursu dokonała komisja konkursowa, której przewodniczącym był gość honorowy Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu Pan Paweł Bukowski wraz z członkami komisji konkursowej: Panią Barbara Bukowską- kustosz Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Panią Bożeną Kuzicką ? instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku. W konkursie udział wzięło 33 uczestników. Wyniki konkursu ogłosił Pan Paweł Bukowski Dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, który pogratulował wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu recytacji, szczególnie zwycięzcom. Laureatami tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Konopnickiej zostali:

W kategorii klas I-III

I miejsce ? Nina Kwolek

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kuźminie

II miejsce ? Milena Goździewska

Zespół Szkół Publicznych w Olszanicy

III miejsce ? Dominika Pisz

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kuźminie

Wyróżnienie ? Jakub Żurek

Zespół Szkół w Tyrawie Wołoskiej

W kategoriach klas IV-VI

I miejsce ? Monika Żurawska,

Zespół Szkół Publicznych w Ropience

II miejsce ? Zuzanna Batorska

Zespół Szkół w Tyrawie Wołoskiej

III miejsce -  Radosław Michałkowski

Szkoła Podstawa w Mrzygłodzie

Wyróżnienie ?  Anna Sroka

Zespół Szkół Publicznych w Olszanicy

Wyróżnienie - Maria Czerwiwiec

Szkoła Podstawowa w Mrzygłodzie

Na zakończenie głos zabrał Sekretarz Gminy Tyrawa Wołoska Pan Marian Kurasz, który podziękował wszystkim uczestnikom konkursu, złożył gratulacje laureatom i wyraził słowa uznania dla komisji konkursowej i organizatorów.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.