Dzień Seniora 2016

Dzień Seniora to szczególne święto, ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie. W Polsce Światowy Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada  i stanowi rodzimy odpowiednik Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie 1 października.

13 listopada w Sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość Gminnego Dnia Seniora, poprzedzona Mszą Św. celebrowaną przez księdz Katechetę Łukasza Buczka. Na zaproszenie Wójta Gminy Tyrawa Wołoska Pana Jan Chowańca, przybyli seniorzy mieszkańcy naszej gminy. Tegorocznymi reprezentantami seniorów zostali Pani Genowefa Czerepaniak z Siemuszowej i Pan Jan Michalski z Rozpucia.

W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń złożyli; Wójt Gminy Tyrawa Wołoska Pan Jan Chowaniec, Poseł na Sejm RP Pan Piotr Uruski, Przewodnicząca Rady Gminy Tyrawa Wołoska Pani Zofia Rudkowska oraz Prezes Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego "U Podnóża Gór Słonnych" Pani Maria Jasińska.

Na zakończenie uroczystości Pan Wójt zaprosił wszystkich na poczęstunek

Drodzy Seniorzy niech każdy Wasz  dzień wypełnia ludzka życzliwość, wdzięczność i pomoc, a pozytywizm życiowy nigdy was nie opuszcza. Życzymy wszystkim, żeby dojrzały wiek był czasem aktywnym, pełnym pasji i możliwości          a zarazem czasem spełnienia, satysfakcji i poczucia znalezienia właściwego miejsca w życiu.