Dzień Seniora 2015

Znów jesienna przyszła pora, z nią jak zwykle Dzień Seniora, szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość.

To oni są w naszych domach ostoją tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

W sobotni listopadowy wieczór, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ?U Podnóża Gór Słonnych?  oraz Gminny Ośrodek Kultury Tyrawa Wołoska zorganizowali coroczne spotkanie seniorów. W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń  złożyli Wójt Gminy Tyrawa Wołoska Pan Jana Chowaniec, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Sławomir Miklicz oraz ksiądz proboszcz Jan Bober.

Część artystyczną przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej i Ludowy Zespół Wokalno-Taneczny Tyrawa Wołoska. Tegorocznymi reprezentantami spośród seniorów, którzy otrzymali bukiety kwiatów od Pana Wójta zostali, Pani Bronisława Biłas oraz Pan Eugeniusz Białecki. Pozostałym osobom Pan Wójt Jan Chowaniec w asyście Pani Prezes Marii Jasińskiej wręczył ręcznie wykonane kwiaty.

Wspólnie z seniorami świętowali również:

Przewodnicząca Rady Gminy Tyrawa Wołoska Pani Zofia Rudkowska

Sekretarz Gminy Tyrawa Wołoska Pan Marian Kurasz

Skarbnik Gminy Tyrawa Wołoska Pani Barbara Biskup Nitka

Dyrektor Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej Pani Lucyna Wota

Ksiądz katecheta Łukasz Buczek

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.