Niepodległa jest w nas!

         Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku nie możemy- tak jak w latach ubiegłych – wspólnie świętować. Z powodu pandemii nie będzie uroczystej akademii , wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

 To , co obecnie możemy zrobić , to indywidualnie, w gronie rodzinnym, w małych grupkach uczcić to wyjątkowe dla naszego narodu święto.

 Zapraszamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe, rodziny , koła, instytucje i organizacje do zaakcentowania- w różnych formach  i dowolnym zakresie-  swojego przywiązania do polskich tradycji patriotycznych.

Może to być indywidualne lub grupowe odśpiewanie pieśni patriotycznej, wykonanie kokardy narodowej, plakatu okolicznościowego lub innej pracy plastycznej związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Można też odczytać wiersz o Ojczyźnie. Możliwości jest wiele.

Gminny Ośrodek Kultury w Tyrawie Wołoskiej wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej \PWD Świetlica,, Mrówka '' zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w akcji ,, Niepodległa jest w nas''. Przystąpienie do akcji i nadesłanie prac jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych prze GOPS i GOK  do celów związanych z realizacją inicjatywy "Niepodległa jest w nas".

Zdjęcia prac, krótkie filmiki, nagrane piosenki, prace plastyczne i inne wytwory należy przesłać drogą elektroniczną  do GOK-u lub GOPS-u albo dostarczyć osobiście.

Działania związane z akcją można wykonać przed , po  lub w Dniu Niepodległości .

Termin upływa 20 listopada 2020r.

Najciekawsze prace, pomysły , działania nagrodzimy !

Dla wszystkich uczestników przewidujemy pamiątkowe dyplomy.

Bardzo prosimy o włączenie się w obchody Święta Niepodległości w tej  nietypowej formie.

Chociaż osobno , to w efekcie wspólnie uczcimy 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości udowadniając , że ,, Niepodległa jest w nas''.