Bieg "Bitwy Warszawskiej 1920"

27 września  2020 r. pomimo deszczowej pogody odbył się Bieg „Bitwy Warszawskiej 1920”

Bieg „Bitwy Warszawskiej 1920” to  część projektu pn. Tyrawa Wołoska – „Bitwa Warszawska 1920” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury. Celem wydarzenia było uczczenie przypadającej w roku 2020, 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920, wzmocnienie świadomości i wiedzy historycznej o Bitwie Warszawskiej 1920, promocja aktywnego spędzania czasu, zachęcenie do wspólnego działania, a także pobudzenie aktywności społecznej i integracja mieszkańców gminy Tyrawa Wołoska.

Współorganizatorami i partnerami Gminnego Ośrodka Kultury podczas tego wydarzenia, byli Strażacy z OSP Tyrawa Wołoska, którzy zadbali o wytyczenie trasy biegu, zabezpieczenie terenu i bezpieczeństwo uczestników. Dziękujemy za wsparcie.

Bieg nie mógłby się odbyć bez zaangażowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej oraz nauczycieli, którym bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc, szczególnie Panu Maciejowi Batorskiemu, który koordynował cały Bieg od strony sportowej.

Duże ukłony kierujemy do rodziców i dzieci, którzy pomimo nieprzychylnej aury tak licznie przybyli i uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Poniżej przedstawiamy kategorie i dystanse w jakich odbyły się biegi  oraz zwycięzców.

dziewczęta przedszkole  100 m

I miejsce Jakub Biłas

II miejsce Mateusz Nitka

III miejsce Mariusz Duszczyński

Dodatkowo zostały przyznane puchary dla Najmłodszego Zawodnika Biegu  - Marceliny Dzuszczyńskiej i Najstarszego Zawodnika Biegu  - Elżbiety Wołoszyn.

Medale i puchary zwycięzcą oraz medale za udział wszystkim uczestnikom Biegu wręczyli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej Pani Alicja Jach i Prezes OSP Tyrawa Wołoska Pan Michał Jasiński.

Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.