Narodowe Czytanie 2019

Tegoroczna odsłona akcji Narodowe Czytanie pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej upłynęło pod znakiem Nowel polskich. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką zaproponowali osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie.

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  2. Dym – Maria Konopnicka
  3. Katarynka – Bolesław Prus
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
  8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

7 września w gminie Tyrawa Wołoska w przepięknej scenerii pozostałościach po dworze w Tyrawie Wołoskiej, mieliśmy przyjemność czytać „Katarynkę” Bolesława Prusa. Ambasadorem akcji była Gminna Biblioteka Publiczna w Tyrawie Wołoskiej przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury. Do akcji zaprosiliśmy Placówkę Wsparcia Dziennego  Świetlica „Mrówka” oraz przedstawicieli samorządu. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Elżbieta Białecka Kierownik GBP, a akcję Narodowe Czytanie rozpoczął Pan Krystian Domaradzki – Zastępca Wójta Gminy Tyrawa Wołoska. Kolejnymi uczestnikami były dzieci z PWD wraz z Panią Bernardą Zwierzyńską i Panią Moniką Chmurą oraz przybyli rodzice.

Dziękujemy Wszystkim za udział i zaangażowanie.

Dokumentacja foto w Galerii.