Wieczornica Dnia Niepodległości 2017

11 listopada 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się Wieczornica z okazji  99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieje naszej Ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne, częściej życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, lęk przed wrogiem sąsiadem, niewola i walka o wolność. Państwo polskie zniknęło z map Europy na ponad  120 lat. Rosja, Prusy i Austria rozdzieliły nasz kraj między siebie. Przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków,

to im 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskiej tradycji.  Pamiętając o tych, którym tą wolność zawdzięczamy, Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z Szkołą Podstawową z oddziałami gimnazjum oraz Zespołem Wokalno-Tanecznym Tyrawa Wołoska zorganizował Wieczornicę Dnia Niepodległości.

Inscenizację słowno-muzyczną  przygotowali  uczniowie pod kierunkiem Pani Alicji Jach oraz Pani Małgorzaty Gaber. Natomiast mini koncert pieśni patriotycznych i żołnierskich wykonał Zespół Wokalno-Taneczny Tyrawa Wołoska przy akompaniamencie Pani Wandy Stawarz.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele: lokalnego samorządu, placówki oświatowej, ochotniczej straży pożarnej, policji, duchowni oraz mieszkańcy gminy.

Na zakończenie uroczystości przemówienie wygłosił Wójt Gminy Tyrawa Wołoska Pan Jan Chowaniec.