Warsztaty "Akademia Filmowa EGoFilm"

W dniach 24-27 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty filmowe w ramach realizacji Projektu „Akademia Filmowa EGoFilm”  EGoFilm Ewelina Grodziejuk, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przez cztery dni uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej za zgodą Pani Dyrektor Lucyny Wota pod okiem specjalistów w swoich dziedzinach, mieli możliwość zapoznać się z różnymi technikami animacji filmowej.

Warsztaty prowadzili:

Pan Eugeniusz Gordziejuk - reżyser, przez wiele lat szef produkcji w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie obecnie Kierownik ds. upowszechniania kultury filmowej, edukacji i rekonstrukcji;

Pan Wiesław Zięba -    grafik, satyryk, rysownik, reżyser filmów animowanych, Debiutował w 1972 w tygodniku "Szpilki".

W tym samym roku rozpoczyna pracę w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a od roku 1983 w Studio Miniatur Filmowych w Warszawie

Pani Aleksandra Kamińska – operator.

Podczas  uroczystego zakończenia warsztatów 27 października, miała miejsce premiera filmów zrealizowanych przez dzieci.